Zájezd do Tullnu 2018

První víkend v září patřil již tradičně největší evropské výstavě květin v rakouském Tulln an der Donau. Na více než 500 vystavovatelů, kteří zde představovali všechny aktuální trendy v oblasti zahrádkářství: květiny, rostliny, ovoce, zeleninu, ale také bazény a zahradní nábytek, jsme se byli podívat s celou zahrádkárskou obcí města Brna. S více než 200 tisíci vystavenými květinami se celá jedna hala výstaviště proměnila a zaplnila aranžmány v duchu sloganu: “umělecká galerie květin”, které jsou prohlídkou tvořivosti a šikovnosti těch nejlepších floristů Rakouska.

Umělecká galerie představuje umělecká květinová díla, která připomínají díla slavných umělců, jako jsou například “Friedensreich Hundertwasser”, “Claude Monet”, “Gustav Klimt” nebo “Leonardo da Vinci”.

Bohatý program Mezinárodního veletrhu květin v rakouském Tullnu doplňují další speciální výstavy, jako jsou “Barevní ptáci ráje”, “Zahrada smyslů”, “Rozkvétáme v naší zahradě!”, “Se zahradnickými nůžkami a drátem” nebo “Císařovo jablko”.

Mimo jiné na veletrhu naleznete vše pro profesionální i amatéřské “hobby” zahrádkáře.  Od stánků s cibulovinami, trvalkami, pokojovými rostlinami, přes  nástroje, návrhy zahrad, květináče, letní a zimní zahrady, zastiňovací systémy, zahradní nábytek po různorodé dizajnové novinky a doplňky do každé zahrádky.

I přes nepřízeň počasí to byla vyjímečná podívaná, která pohladila smysly a potěšila srdce nejednoho nadšeného brněnského zahrádkáře.

Aby jste se mohli podívat na výstavu alespoň virtuálně, přinesli jsme vám několik fotografií.

Sdílet příspěvek

Přidat komentář